Idealne miejsca na wakacje

Leżący 50 kilometrów na południe od Lublina Krasnystaw pod koniec sierpnia na 3 dni staje się centrum rozrywkowym Lubelszczyzny. Właśnie wtedy w mieście odbywają się Chmielaki Krasnostawskie, które przyciągają tysiące ludzi z Polski i z całej Europy.

Chmielaki Krasnostawskie swój początek miały już w 1971 roku. Początkowo festyn skupiony był w okół spraw technicznych dotyczących pracy chmielarzy i piwowarów. Dziś trwająca 3 dni impreza znacznie różni się od swojego pierwowzoru.

Krasnystaw – Piwo, muzyka i śpiew

Obecnie uchodzące za najpopularniejszy festyn piwny w kraju Chmielaki co roku przyciągają do Krasnegostawu tysiące osób bawiących się w mieście od piątku, aż do niedzieli. Podczas trzech dni organizatorzy zapewniają wszystkim szereg atrakcji. Począwszy od gier i zawodów, w których do wygrania z reguły jest piwo, albo gadżety z nim związane, aż do koncertów muzycznych i dyskotek.  Oczywiście rozmach imprez uzależniony jest od budżetu, ilości browarów biorących w nim udział i lokacji. Jeśli impreza odbywa się w mieście to siłą rzeczy będzie mniej rozrywkowo, niż w przypadku typowego pleneru.

Na Chmielakach można posłuchać różnego rodzaju muzyki i bawić się do niej aż do białego rana. Dodatkowo o klienta walczą tutaj największe browary w Polsce, nie tylko Zwierzyniec, czy Perła, ale również Żywiec, Lech, czy Tyskie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok przedstawiciele każdej z marek stają się prześcigać w organizacji jak najbardziej unikatowych eventów i zabaw. Oczywiście oprócz promocji i zabawy każdy obecny na Chmielakach wystawca chce zarobić, dlatego nikogo nie powinno dziwić olbrzymie nagromadzenie beczek i butelek pełnych piwa. Dzięki cyklicznej organizacji tego wydarzenia Krasnystaw popularność nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Dodatkowo w każdym roku miasto zarabia krocie na koncesjach, pozwoleniach i przyjeżdżających turystach. Właśnie ze względu na święto piwa najlepiej zaplanować wyjazd do Krasnegostawu pod koniec sierpnia. Wtedy mamy pewność, że oprócz unikatowych zabytków załapiemy się również na niezapomniany festyn pod chmurką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *