Idealne miejsca na wakacje

Każdy kto chce odwiedzić Lubartów, jeszcze przed wyruszeniem w drogę powinien opracować sobie listę miejsc, które koniecznie będzie musiał odwiedzić. Pałac Sanguszków, Kozłówka, Bazylika pw. św Anny to miejsca, które musicie odwiedzić koniecznie.

Wielu turystów i przyjezdnych zwiedzanie zabytków Lubartowa rozpoczyna od położonej 9 kilometrów dalej Kozłówki. Właśnie tam znajduje się wybudowany przez Zamoyskich Pałac w Kozłówce. Obiekt ten uchodzi za najbardziej popularny w regionie, dlatego w każdym sezonie przyciąga tysiące odwiedzających go turystów. Jego historia rozpoczyna się w 1736 roku kiedy wybudować go nakazał wojewoda chełmski Michał Bieliński. Nieco ponad 60 lat od momentu wybudowania kompleksu przejęła go rodzina Zamoyskich, która zarządzała nim, aż do 1944 roku. Po wyjeździe właścicieli pałac przejęły nowe władze w Polsce. W 1992 roku pałac został przemianowany na muzeum i został otwarty dla zwiedzających.

Psycholog Lublin | Psychoterapia Lublin

Lubartów – Kozłówka, Pałac Sanguszków i bazylika

Oprócz uroczego pałacu w Kozłówce odwiedzając Lubartów nie można zapomnieć o zabytkach i miejscach znajdujących się bezpośrednio w mieście. Obowiązkowym punktem zwiedzania miasta jest Pałac Sanguszków. Posiadłość pierwotnie założona przez Piotra Firleja pierwszego właściciela Lubartowa była wielokrotnie modernizowana. Po zniszczeniach jakie niosła ze sobą wojna północna pałac został odbudowany przez księcia Pawła Karola Sanguszki. Renowacja i odbudowa przyniosły ze sobą pewne zmiany. W pałacu została wykonana trzecia kondygnacja i kilka niezbędnych udogodnień. W kolejnych latach posiadłość miała swoje lepsze i gorsze chwile, bo ostatecznie zostać siedzibą Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Odwiedzając miasto położone w pobliżu Lublina trzeba pamiętać, aby odwiedzić wszystkie kościoły i domy modlitwy włącznie z Bazyliką pod wezwaniem św. Anny. Po zakończeniu zwiedzania zabytków turyści mogą ruszyć nad Firlej, albo udać się w kierunku Łęcznej i dalej na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Lubartów mimo, że jest niewielkim miasteczkiem liczącym zaledwie 22.000 mieszkańców to jest świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Jeżeli mieliście jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące miasta to zapraszamy do jego odwiedzenia i zapoznania się z ofertą, którą oferuje nam Lubartów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *