Idealne miejsca na wakacje

Lublin przez wielu zapomniane i niedoceniane miasto na wschodzie Polski ma w sobie wiele uroku. Zamek Lubelski, Brama Grodzka, czy Plac po Farze tworzą wspólnie niepowtarzalny klimat, dla którego warto przejechać setki kilometrów.

Stare Miasto w Lublinie

pixabay.com CC0

Świętujący w tym roku 700-lecie nadania praw miejskich Lublin to nie tylko tymczasowa stolica Polski i obóz koncentracyjny na Majdanku. Lublin to również całe mnóstwo niesamowitych miejsc, które trzeba zobaczyć decydując się na odwiedzenie stolicy województwa Lubelskiego.

Lublin – Miejsca które warto zobaczyć?

Jeżeli po raz pierwszy zdecydowaliście się odwiedzić Lublin to musicie wiedzieć, że na jednej wycieczce do tego miasta się nie skończy. Stolica województwa Lubelskiego mimo iż często jest spychana na margines ma bardzo dużo do zaoferowania. Będąc w mieście po raz pierwszy powinniście zacząć jego zwiedzanie od… spaceru. W mojej opinii przechadzka ulicami Lublina powinna się rozpocząć w okolicach przebudowanego Placu Litewskiego i kierować się w kierunku Starego Miasta. Po drodze mielibyście okazję zobaczyć takie miejsca jak Brama Krakowska, Wieża Trynitarska, czy Plac po Farze. Stare fundamenty na placu to idealne miejsce na odpoczynek. W upalny dzień można usiąść popatrzeć na panoramę Lublina i spokojnie zjeść lody.

Ostatnim etapem spaceru po Starym Mieście powinien być bez wątpienia Zamek Lubelski. Górująca nad starą częścią miasta przyciąga wzrok z daleka. Na lubelskim zamku można zobaczyć wiele eksponatów i pamiątek związanych z historią miasta i całej Polski, jednak o samym zamku postaram się napisać w oddzielnym tekście.

5 odpowiedzi na „Lublin – Niedzielny spacer ulicami Starego Miasta”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *