Idealne miejsca na wakacje

Puławy to malownicza miejscowość położona nad brzegiem Wisły, gdzie oprócz królowej polskich rzek znaleźć można inne ślady dawnej świetności naszego kraju. Zaliczają się do nich m.in Pałac Czartoryskich, Świątynia Sybilli, czy nieco mniej okazały Pałac Marynki.

Puławy miasto nad brzegiem rzeki Wisły

pixabay.com CC0

Posiadająca obecnie blisko 50.000 mieszkańców miejscowość łączy mostem województwo Lubelskie z Mazowieckim. Puławy ze względu na malownicze krajobrazy były niegdyś bardzo cenionym miejsce przez szlachtę i bogatych mieszczan, który przyjeżdżali nad Wisłę ze wszystkich części Polski. Dziś pozostałościami dniach dawnej chwały są piękne dworki, świątynie i muzea, które przetrwały próbę czasu. Zaliczyć do nich trzeba Pałac Czartoryskich, Świątynię Sybilli i Pałac Marynki.

Puławy dawniej i dziś

Dziś nadwiślańskie miasto może śmiało służyć za przykład właściwego zarządzania. Lokalna gospodarka została w dużej mierze oparta na zakładach przemysłowych Azoty. Dobrze funkcjonująca firma doprowadziła do podniesienia poziomu życia lokalnej społeczności, ale również pozwoliła zapewnić pracującej w zakładach załodze różne formy spędzania wolnego czasu, do których bez wątpienia można zaliczyć rekreację i odradzający się w Puławach profesjonalny sport. Oczywiście Azoty nie są jedyną firmą z regionu zatrudniającą pracowników, jednak dzięki olbrzymiemu kapitałowi stały się liderem. To właśnie w okół tej firmy i ich pracownikach skupiają się inne branże i lokalne firmy. Dzięki takiemu działaniu Puławy wybiły się na Lubelszczyźnie ponad przeciętną. Oczywiście praca i sport to nie jedyne co można robić w tym 50.000 mieście. Puławy obok Kazimierza Dolnego i Nałęczowa stanowią istne Lubelskie trójmiasto, gdzie ludzie szukają relaksu i wypoczynku. Właśnie dlatego miasto regularnie odwiedza tysiące turystów chcących przepłynąć się statkiem po Wiśle, czy pospacerować po parku i pozwiedzać muzea. Wszystkie te cechy sprawiają, że Puławy w XXI wieku stały się godnym polecenia miejscem do życia. Miejsce, w którym mamy na miejscu, wszystko co jest nam do szczęścia potrzebne. Od pracy, poprzez rozrywkę, a skończywszy na błogim relaksie. Wszystko to jest nam dane nad brzegiem królowej polskich rzek Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *