Idealne miejsca na wakacje

Leżące w zachodniej części województwa Lubelskiego Puławy powoli stają się komunikacyjnym centrum całego regionu. Wszystko dlatego, że przez Puławy, oprócz bardzo popularnej linii kolejowej z Warszawy na wschód biegnie również droga krajowa numer 12, a dodatkowo miasto wyposażone jest w dwa mosty łączące oba brzegi Wisły.

Stacja kolejowa Puławy

pixabay.com CC0

Pierwszym i być możne największym atutem Puław są dwa mosty łączące wschodni i zachodni brzeg Wisły. Oczywiście nie są to jedyne czynne mosty na tym odcinku rzeki, przeprawić się można również w Annopolu i Kamieniu, jednak to właśnie w Puławach są działające mosty znajdujące się najbliżej Warszawy. Nic więc dziwnego, że znaczna część ruchu z południowo-wschodniej części Polski jedzie właśnie przez Puławy.

Puławy okno na świat Lubelszczyzny

Oczywiście dwa mosty znajdujące się w mieście to nie wszystko. Równie ważna dla komunikacji miasta i całego regionu jest droga krajowa numer 12. W ostatnim czasie w tym regionie województwa Lubelskiego dochodzi do licznych remontów i powstawania nowych dróg. Dlatego zaplanowana na koniec 2018 roku przebudowa ma całkowicie ułatwić kierowcom poruszanie się na trasie Lublin – Warszawa, a obwodnica i droga szybkiego ruchu ma ułatwić również dojazd do Puław i dalszą jazdę na zachód kraju.

Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie, które w przyszłości ma pomagać podróżującym. Kolejnym ułatwieniem ma być gruntowny remont trakcji kolejowej, która według zapewnień Polskich Kolej Państwowych ma znacznie obniżyć czas podróży pomiędzy Lublinem, a Warszawą. W kuluarach mówi się nawet, że czas podróżny na tym odcinku ma spaść poniżej 90 minut. Oczywiście kolejowa linia numer 7 nie ma swojego początku w stolicy województwa Lubelskiego, tylko na Ukrainie. Pociągi rozpoczynające swoją podróż w Kijowie kierują się kolejno przez Lublin i Puławy. Przystanek końcowy to Warszawa, skąd podróżni mogą następnie rozjeżdżać się na cały świat. Nowoczesne rozwiązania i posuwające się naprzód prace remontowe mają sprawić, że Polska wschodnia, wkrótce będzie tak mobilna jak zachodnia. Co w przyszłości ma nam ułatwić podróże zarówno na wschód, jak i na zachód Europy.

http://elewacje.pulawy.pl

Jedna odpowiedź na „Puławy łączą ludzi – odwiedź więc je”

  • Puławy, to piękne miasto które jest trochę w cieniu Lublina. Polecam odwiedzić, blisko z tego miejsca do Kazimierza, który jest przepięknym miastem nastawionym na kulturę. malownicze widoki zapierają dech w piersiach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *